جراحي عمومي

“جراحي عمومي بيمارستان فوق تخصصی  شفا داراي دو اتاق عمل با ظرفيت10 تخت با تجهيزات فوق پيشرفته مي باشد كه داراي بخشهاي جراحي توراكس،‌جراحي فك و درمان ، جراحي قلب ، جراحي فوق تخصصي كودكان، جراحي عروق وجراحي ترميمي و زيبايي مي باشد.”جراحی فک و صورت در موارد ناهنجاری‌های مادرزادی مانند شکاف کام، شکاف لب، لب شکری، کجی فک، جلو بودن و یا عقب بودن آن، تومور‌ها در اثر بیماری‌های مختلف، تروما، شکستگی‌های گونه و اطراف چشم و همچنین زیبایی انجام می‌گیرد.

گروه جراحی فک و صورت عرفان با در اختیار داشتن کلیه تجهیزات مورد نیاز و نیز بهره‌مندی از جراحان مجرب، به مراجعین محترم خدمات خود را با بالاترین سطح کیفی ارائه می‌دهد. جراحی‌های انجام شده در این بخش عبارتند از:

جراحی گوش، حلق و بينی
جراحی فک و صورت
جراحی ترميمی و زيبايیدر مورد بیماریهای کودکان، جراح اطفال تشخیص، آماده‌سازی قبل از عمل، انجام جراحی و مراقبت‌های بعد از عمل کودک را بر عهده دارد. همچنین برخی ناهنجاری‌های نوزادان به گونه‌ای است که در صورت عدم جراحی در ساعات اولیه زندگی، ادامه حیات برای نوزاد میسر نخواهد بود. در این موارد تشخیص سریع و انجام به موقع جراحی توسط متخصص و جراح اطفال تأثیر بسزایی در موفقیت عمل خواهد داشت. با توجه به امکانات فراهم شده در گروه جراحی اطفال بیمارستان شفا، امکان انجام جراحی در حوزه‌های مختلف اعصاب، قلب، اورولوژی، ارتوپدی و غیره توسط جراحان مجرب وجود دارد.گروه جراحی توراکس بیمارستان شفا یک گروه منسجم، و مسلط به روش‌های مدرن جراحی قفسه صدری است.
اعمال جراحی مهم ریه، مری، مدیاستن، نای، جدار قفسه سینه و دیافراگم به نحو مطلوب توسط این گروه انجام می‌شود. این اعمال هم به روش‌های توراکوسکوپیک و هم به روش‌های باز، بر حسب ضرورت انجام می‌شود.استفاده از تجهیزات آندوسکوپیک و توراکوسکوپیک و نیز مداخلات برونکوسکوپی به صورت مستمر و با تسلط خوب توسط تیم جراحی توراکس بیمارستان شفا انجام می‌شود. اعمال توراکوسکوپیک پیشرفته نیز در این مرکز انجام شده است نظیر لوبکتومی از طریق یک پورت یا چند پورت، تایمکتومی و تومور مدیاستن. همچنین اعمال وسیع جراحی توراکس توسط این تیم و با مهارت کافی انجام می‌شود از جمله ازوفاژکتومی، رزکسیون تومورهای چست وال، رزکسیون تیروئید مدیاستینال، پلورکتومی و اكستراپلورال پنومونكتومی (EPP).” text=”هزینه‌های درمانی برای اعمال جراحی توراکس، طبق تعرفه‌های وزارت بهداشت و درمان بوده و نسبت به هزینه‌های درمانی در کشورهای مجاور بسیار ارزان‌تر و با صرفه‌تر است.گروه قلب و عروق بیمارستان شفا با برخورداری از امکانات و تجهیزات پیشرفته و بخش‌های مجهز CCU، آنژیوگرافی، الکتروفیزیولوژی و الکتروکاردیوگرافی به همراه درمانگاه فعال روزانه، آماده ارائه خدمات پیشگیری و درمان به مراجعین محترم است.
این بخش علاوه بر اقدامات درمانی دارویی برای اکثر بیماری‌های قلبی عروقی، توانایی بررسی‌های تکمیلی تخصصی اکوکاردیوگرافی شامل استرس اکو، اکوکاردیوگرافی از طریق مری، آنژیوگرافی و الکتروفیزیولوژی به همراه درمان‌های تهاجمی آنژیوگرافیک را داشته و در صورت نیاز به اقدام جراحی، ‌همگام با گروه جراحی قلب اقدامات قبل و بعد از جراحی را به عهده می‌گیرد.”  [vc_custom_heading text=”حضور متخصصین و اساتید فوق‌تخصصی در زمینه‌های مختلف بیماری‌های قلبی عروقی باعث شده تا اقدامات درمانی اورژانس مانند آنژیوپلاستی اولیه و حتی اقدام به درمان درگیری عروقی غیر قلبی و محیطی نیز در دستور کار این گروه قرار گیرد.در نهایت، اقدامات درمانی نگهدارنده برای آن دسته از بیمارانی که از اقدامات فوق نتیجه نگرفته‌اند در درمانگاه و بخش‌های بستری این بیمارستان ارائه می‌شود.