زنان و زایمان

بخش زنان و زایمان” گروه زنان و زایمان بیمارستان فوق تخصصی شفا، با هدف مراقبت های ویژه دوران بارداری تأسیس شد و در جهت ارتقای سطح مراقبت های درمانی این گروه از بیماران، فعالیت خود را آغاز نمود. این بخش با بهره گیری از تجهیزات مدرن و نیز دانش روز پزشکان و پرسنل با تجربه، تلاش می کند خدمات پزشکی مورد نیاز مادران باردار را به بهترین شکل ممکن ارائه کند. در این بخش، به بیماران زایمان طبیعی ( در اتاق LDR با تجهیزات پیشرفته )، سزارین و بیماری های زنان خدمات درمانی در بالاترین سطح کیفیت ارائه می شود.”با اجرای دقیق طرح “Rooming” در راستای کمک به شیر دادن مادران به نوزادان خود، بخش زنان و زایمان این بیمارستان در زمره مراکز دوستدار کودک قرار گرفته است. در این روش، نوزاد از ابتدای تولد در صورت انجام زایمان طبیعی توسط مادر، در کنار او قرار می گیرد و بعد از کنترل در ساعات اولیه، می تواند به همراه مادر به بخش انتقال یابد و تمام مدت بستری در کنار او قرار گرفته و از شیر مادر تغذیه نماید. مشخصه های ویژهرسیدگی به بیماران زایمانی در اسرع وقت
هم جواری این بخش با اطاق عمل و بخش نوزادانزايمان در آبزایمان درآب معمولا در وان آب گرم انجام میشود و تمام مراحل یک زایمان طبیعی، مثل کنترل ضربان قلب جنین و بررسی شرایط ماد در آن انجام خواهد شد. بودن در آب می تواند فشار خون و احساس اضطراب شما را کاهش دهد و بدنتان را قادر به آزاد کردن اندورفین کند که به تسکین درد کمک کند.
زایمان در آب یک زایمان طبیعی است که ضمن درد کمتر نیازی به داروهای بی حسی ندارد. آب گرم می تواند به ریلکس شدن شما کمک کند. در بيمارستان شفا زايمان در آب زير نظر كادر حرفه اي مامايي و پزشكان مجرب قابل انجام است.” 1زايمان طبيعي بدون درد(اپيدورال)  اپیدورال باعث کاهش درد در نقطه‌ای خاص می‌شود که در مورد زایمان، این کاهش درد در پایین‌تنه بدن اتفاق می‌افتد. معمولا خانم‌ها ترجیح می‌دهند این روش را انتخاب کنند.
گاهی هم ممکن است پیچیدگی‌های پیش‌بینی نشده‌ای که موقع زایمان پیش می‌آیند، باعث استفاده از دارو و اپیدورال شود.
كادر تخصصي بيمارستان شفا ،‌ جهت تسهيل زايمان در صورت درخواست مادر روش زایمان اپیدورال باید به وسیله پزشک ماهری که تجربه این کار را دارد انجام مي شود و هر پزشکی قادر به انجام این کار نیست.”